Graduations - Robert Gordon University, 10/07/13

0
Have your say

FULL list of graduands from Robert Gordon University graduation ceremonies on 10 July

ROBERT GORDON UNIVERSITY

ABERDEEN BUSINESS SCHOOL

Honorary Doctor of Technology – Sir Frank Chapman

Doctor of Philosophy – Michael Roger Bryant, Richmond Mensah Davies, Adam Konto Kyari, Andrews Owusu, Jireh Hooi Inn Seow, Lucy Boniface Ssendi, Yerken Muksunovich Turganbayev

Doctor of Business Administration – Tamer Elewa, Ainslie Jean Harris

Master of Business Administration – Stephen Babatunde Akinola, Scott Marshall Allan, Grace Elizabeth Anim-Yeboah, Gary Joseph Archer, Ilirjana Bradley, Rae Munro Cameron, Stephen James Gee, Robert Paul Goulding, Andrew Lee Holt, Lucy Katharine Mary Lingard, Neil Alexander McBride, Gavin Peter McClafferty, Gemma Marie Neal, Lesley Gail Philip, Pawel Pyrchala, Pauline Wilkinson, William James Wilson

Master of Business Administration Oil and Gas Management – Jorge Henriques Francisco Assis, Seth Bright Attipoe-Denyah, Cédric Erhoann Ormond Beltrame, Ian Graham Brown, Malcolm Bruce, Shawn Bulgen, Andrew Darko-Ameyaw, Joris Jozef Antoon De Leebeeck, Emmanuel Ekpo Eitokpah, Dorothy Awatt Ekeng, Bryan Frederick Frazier, Diana Frazier, Kareem Mohamed Ibraheem Gabry, Alexander Davidson Henderson, David Paul Jenner, Samantha Carolina Lares Mendoza, Keliney Rae-Ann Lashley, Ryan Allan McPherson, Omer Jamshaid Alam Mirza, Manuel Enrique Molina, Paolo Gino Monachello, Kgomotso Monare, Leslie Loziwe Moyo, Ratnakar Ramdas Pagar, Kamal Ryan Ramnath, Nabeel Rasheed, Enock Sarfo-Mensah, Thomas Joseph Seng, Ashish Sharma, Ryan David Stalker, Phillemon Vusumuzi Tsale, Roland Ruddy Varacavoudin

Master of Laws Construction Law and Adjudication – Daniel Peter Bowman, Peter John Widdon Foale, Shaun Martin McLaughlin, Gary Robert Potter, David Grier Wallace

Master of Laws Construction Law and Arbitration – Mark Allen, Richard Alexander Begbey, Paul Anthony Bennion, Richard Miguel Campbell, Tong Huat Chew, Suzanne Chinner, Kumar Manoj Lanka Leelarathna Chinthamani Hettige, Ka Lam Clifton, Dale Kristian Coombes, Jason Crosswaite, Hani Sami El-Falahi, Ian Alphonsus Fitzpatrick, John Francis Friel, Hassan Mohamed Reda Gaafar, Anthony Gallacher, Ganesh Kumar Gangadharan, David Hugh Garnett, Paul Steven Gill, Daniel Glasswell, Jabulani Hamandishe, Andrew Brian Healy, Peter Alexander Hiebler, Maria Hinds, Daniel James Hughes, Sandra Louise Hugo, Mark Richard Jones, Mark Kane, Tamer Ahmed Mohamed Khalifa, Daniela Klaus, Kok Sang Lim, Derek Joseph Lowth, Adel Mahmoud Mansour, Varughese Mathew, Marcus Michael Mc Grath, Lee McMorn, Kenneth McTiernan, Shirley Mendoza-Cruz, Nor Hilaliah Mohd Nor, Karuppa Samy Muthu Kalai, Charles Naita, Yen Fah Ng, Michael Vassos Onisiphorou, Chee Koon Oon, Jonathan Parry, Md Mervin Sudantha Payoe, Matthew John Reidy, Johannes Hendrik Michiel Jacobus Richards, Matthias Ruediger, Kalpesh Navneet Sangani Sangani, Sandaradura Ramachandra Kumarasiri Silva, Ramaswamy Sinnappoo S, Mohamed Amin Thabet, Stuart Peter Thomson, Alan David Tonks, Wan Roslan Wan Endut, Ananda Perera Wickramasinghe, Samuel Michael John Widdowson, Audrey Gulay Yener, Chiat Choong George Yong

Master of Laws Construction Law, Arbitration and Adjudication – Babs Ahmeed Balogun, John Anthony Barnes, Kevin David Blatch, Robert James Cowan Burns, Michael Devereux, Sherif Elias, Matthew Graham Finn, Christopher Anderson Jennions, Jimoh Kareem, Venkata Ramana Prasad Keerthi, Niall Mary Leonard, Martin Gerard McGuire, David William Moore, Bandula W Kumara P Dassanayake, Trevor Anthony Pereira, Robert John Piper, Venkataraghavan Ramadurai, Robert Anthony Patrick Ryan, Jordan Yichun Ying

Master of Laws Employment Law and Practice – Fiona Anne Armstrong, Jacqueline Braid Cameron, Lesley Anne de Jager, Stephanie Margaret Fraser, Agata Anna Galea, Calummurdo Kennedy, Vivian McCaughran, Helen Netta Radford, Charles William Stewart, Wendy Thomson

Master of Laws International Commercial Law – Suzzy Osaretin Aigbogun, Bolaji Olubusola Alamu, Sylvia Elad, Kairat Kassymovich Ismailov, Sridevi Narayanasamy

Master of Laws International Trade – Rhonda Beryl Linton, Nino Makhashvili, Henrietta Udeona Helena Okpaleke, David Ekpo Parker, Nawaporn Rattana, Tianting Xun

Master of Laws Oil and Gas Law – Abbiba Abbiye-Suku .B, Raheemah Ohutu Abdullahi, Olusegun Ademola Adebayo, Dafa’allah Alamin Khatab Ahmed, Fauziyat Adebimpe Ajibade, Priscilla Onohomen Akhaze, Offonmbuk Charles Akpabio, Mohammed Najib Al-Ashtal, Ashraf Al-Faraj, Solomon Appiah-Wilson, William Beadling, Christian Gottfried Bekoe-Tabiri, Michelle Cruden Brown, Claire Emma Buchan, Lynn Margaret Carter, Iain Ruaraidh Currie, Yustisya Febrianti, Tumasang Martin Fuh, Richard Ansah Gyambiby, Lora Frances Halliday, Gary Hogan, Cecily Uzunma Ibeka, Paul Frederick Jardine, Tariere Egbegi Jumbo, Symeon Kousiappas, Waleed Nabil Maisery, Simon Daniel Nightingale, Ngor Elera Ojabo, Oluwabiyi Ayodeji Olafimihan, Babatunde Omibiyi, Ayegbanengiyefa Ruth Otiotio, Martyn Thomas James Smith, Myriam Patricia Ullmann, William Graham Vickers, Brett Kenneth Vincent, Ramkumar Wallooppillai, Andrew Charles Watt

Master of Public Administration – Sheila Watler Alvarez, Zhamila Bopiyeva, Rajesh Shivaji Chavan, Kay Dunn, Saed Abdulkadir Jama, Babatunde Aderemi Olawoore, Abisola Folake Orimoloye, Adedoyin Olubukuwola Adedayo Osho

Master of Science Accounting and Finance – Thi Lan Nguyen, Olabisi Oluwakemi Ogunbanwo, Damilola Aderonke Oyinlola, Danjuma Bala Sunsuwa, Veronika Veverkova, Elyenora Zhanasbayeva

Master of Science Construction Law and Arbitration – John Corbett, Brian Robert Jenkins, Annie Lee Ling Lai, Anish Sadanandan Pillai, Paul Michael Straker

Master of Science Construction Law, Arbitration and Adjudication – Ebenezer Sanjeeva Karunakar

Master of Science Corporate Communication and Public Affairs – Osita Chukwuma Abana, Philip Olusola Afolami, Elizabeth Margaret Anderson, Aurélie Manon Nicole Bernadet, Eimear Eileen Harding, Grace Ige, Jane Lund, Emmanuel Rammy Oboro-O’Fferie, Golibe Malvine Chinwe Okafor, Jennifer Louise Phillips, Mairi Ann Sabaté

Master of Science Energy Management – Ahmed Bashir Albasu, Albin Sungmaala Banye

MASTER OF SCIENCE FASHION MANAGEMENT – Jacqueline Anne Cooper

Master of Science Financial Management – Lili Chen, Deep Arun Garegrat, Daiqun Han, Dolawat Homchampa, Shakhboz Issakhanov, Claudia Verena Kari, Ogechukwu Announciata Onuoha, Nkechinyere Osuagwu, Nariman Pshenov, Naxi Su, Almir Serikovich Toktabulatov, Daniyar Uspanov, Saujanya Varadarajan, Yumeng Wang, Jingjing Xu, Jiejie Ye, Almas Zhangabyl

Master of Science Health, Safety and Risk Management – Jill Mhairi Anderson, Kirsty Leanne Chapman, Stuart MacKenzie, Haidara Mohamed, Emeka Philip Nwosu, Nwamaka Scholarstica Osugo, David John Scott-Mackie, Jacqueline Lesley Myles Semple, Philip Alexander Spence

Master of Science Human Resource Management – Joseph Shalom Adebajo, Homayara Latifa Ahmed, Yasmin Attar, Rachelle Hepburn Cardno, Rebecca Louise Conacher, Adina Dinu, Maria Petronella Gibson, Priscilla Russell Khambatta Khambatta, Oyinade Adebimpe Kuku, Maggie MacLeod, Linsey Jennifer McDermott, Jacob Alaba Mosugu, Jenna Marie Noble, Janet Izehi Oriunuebho, Giles Ian Pinder, Melanie Price, Jill Alana Reid, Kerry Leah Roberston, Aigerim Serikbayeva, Lesley Smith, Liuman Su, Akunna Precious Udokporo, Obinna Udechukwu Ugbomeh, Cynthia Amina Usman, Milka Vieira De Meira Lins, Alison Yvonne Wiles, Sarah Louise Wilkes, Deeanne Claire Wink, Jennifer Anne Wotherspoon, Xin Wu

Master of Science Information and Library Studies – Briony Louise Aitchison, Carole Lesley Bee, Lyndsay Sarah Bloice, Michael Alexander Brealey, Sarah Catherine Clark, Laura Ann Clarke, Geraldine Frances Dunne, Lynsey Lisa Eames, James Jerome Foran, Padraig Gerard Kirby, Abigail Gourlay Mawhirt, Richard Charles Montague, Eleanor Elizabeth Newman, Katie Anne Norris, Bridgette Maria Rowland, Hayley Rowlands, Madeleine Still, Sally Faye Thomas, Gayle Marie Viegas, Kaitlyn Shane White

Master Of Science Information Management – Ian Adams, Jackie McGuire, Allan Andrew Fredrick Mulondo

Master Of Science International Business – Morenikeji Ajoke Adams, Bala Krishna Chinthala, Aaron Tieku Banaamwin Domakyaareh, Queen Esther Osasu Ehigamusoe, Chenchen Fu, Abhinav Gupta, Harsha Hegde, Princess Thelma Heirsmac, Robert Julian Hoving, Katie Hyslop, Mehul Jain, Naa Ayeley Komey, Kai Luo, Justice Kofi Manu, Sophie Myck, Aus Nasir, Oluwaseun Akinola Oluwabiyi, Olukayode Adebayo Omikunle, Jennifer Omose, Omolola Emirayo Oyedele, Veronika Skupilova, Oluwatomisin Iyanuoluwa Sogbesan, Lee Hui Tan, Natraj Thiyagarajan, Ying Zhou

Master of Science International Marketing Management – Hassan Afzal, Amma Serwah Barimah, Tao Chen, Shabarni Datta, Carito Maribel De Bonafos De Belinay, Marcus Andrew Harrow, Zhaolin Huang, Fiona Jardine, Xuejing Jia, Lin Qi, Sujata RoyChoudhury, Zarmina Syed, Yalei Wang

Master of Science International Tourism & Hospitality Management – Nur Fayyadhah Abdul Shaib, Larin Francis, Matei Ioan Marina, Olaiya Gabriel Omoregie, Zhao Song, Xun Zhang

Master of Science International Trade – Jun Ni, Liang Song

Master of Science Journalism – Stephen Davy-Osborne, Aminu Alhaji Iyawa, Joshua King, Rachel Massie, Jessica Mary Siobhan Murphy, Ann-Marie Emily Parry, Kirstie Alexandra Ross

Master of Science Management – Mukhtar Adamu, Yetunde Lolade Adedeji, Oluwaseyi Ebere Babatunde, Duncan Peter Barron, Claire Anne Bremner, Lichen Chen, Yanwen Chen, Xu Deng, Olayinka Oluwayemidale Ijalaye, Wealth Aimanehi Ikhine, Titilope Esther Ilesanmi, Ravi Kiran Janjanam, Zeynep Emel Karpuz, Junyang Li, Bingqing Liu, Ivan Mesjar, Akash Mitra, Echezona Chibuike Ngonadi, Kingsley Ebubechukwu Nnakenyi, Nnamdi Christian Nwalieji, Onyeka Juliet Nwokolo, Vivien Pfoertner, Yuan Ren, Bhojenthiran Sivasubramaniam, Xiaoqiang Sun, Medhin Abera Teferi, Tarun Thoutreddy, Yanbin Wang, Shuang Wu, Francesco Zelano

Master of Science Oil and Gas Law – Nicholas Andrew Wojtowicz Hughes

Master of Science Project Management – Adeniran Olutosin Ademakinwa, Johnbosco Okechukwu Aguh, Kaye Maree Anstey, Ebipadei Baikoru Ariwei, Christopher Paul Armstrong, Daniela Azzopardi, Olubusola Daodu, Oyesiri Trevor Emuobome, Ebiweni Christiana Ere, Israel Iyobosa Guobadia, Nurzhan Khussainov, Alison Elizabeth Lawman, Zarina Wai Ming Ma, Madeleine Marcella, Kevin William Marshall, Colin Moroz, Prasad Narasimha, Okorie Nwaite, Harrison Nkechukwuyenum Obi, Iain Benjamin Simpson, David Thomson, Otobong Benjamin Umoh, Colin Walker, Patricia Anne Watson, King Wah Yu

Master of Science Purchasing and Supply Chain Management – Oluwatoyin Orire Adebayo, Adetunji Isimeme Adeshina, Bolanle Olatundun Adeyemi, Olufolakemi Oludami Alabi, Craig Robert Allison, Tove Askeland, Brian Jude Boland, Lynne Bremner, Euan Peter Davidson, Samuel Donneyre, Johnson Abiodun Fadola, Hsiao-Wei Hsu, Janice Hughes, Udochukwu Ezenwa Ibeji, Moses Mario Idisi, Brima Kamara, Aisha Jamal Mirza, Ebubechi Obike, Afamudi Michael Obiwulu, Adebola Opadere, Omolua Patience Oyakhire, Asaneth Amira Romero, Melody Mamman Saidu, Mohammed Toffic Ibn Salia, Ankit Sharma, Johnson Shonhe, Leeann Stewart, Dodeye Bassey Evelyn Uket, Nicole Verlinden, Doreen Alfred Wokoma

Master of Science Quality Management – Iheanacho Bob Ibegbulam, Tafadzwa Matsika, Vincent O’Donnell, Paul David Welsh

Postgraduate Diploma Accounting and Finance, Krishan Gupta

Postgraduate Diploma Business Administration – Atli Georg Arnason, Cornelia Baleanu, Robert William Kane

Postgraduate Diploma Construction Law and Arbitration – Andrew Ping Chiu Chan, Jonathan Clive Fincham Hawes, Chen Nii Lau, Darren Mort, Vijith De Silva Wijemuni, Wai Kin Wong

Postgraduate Diploma Employment Law and Practice – John Hart MacKenzie, Susan Nicola Milne, Hannah Louise Snelling

Postgraduate Diploma Fashion Management – Ashley Jane Lovie

Postgraduate Diploma Financial Management – Nurgul Kenzhegaliyeva

Postgraduate Diploma Human Resource Management – Vicky Laura Anderson, Anne Bonandrini, Dyan Brown, Christopher John Burnett, Gemma Burns, Carol Collins, Jennifer Anne Copland, Tracy Louise Coutts, Amy Frances Evans, Lisa Jayne Forsyth, Lynda Jane Gauld, Charlotte Lucy Hasler, Joanna Lucy Jennifer Haywood, Christine Horsfall, Joanna Sidony Jean, Edyta Katniak-Kasiuba, Joanne Kemp, Susan Lamb, Louise Isobel MacDonald, Deborah Marwick, Christian McCann, Joan Elizabeth McGarian, Fiona Helen McLachlan, Lucy McRobbie, Deepthi Medicherla, Cara Elizabeth Morrison, Christopher Robert Naylor, Norma Christine Skinner, Lesley Ann Still, Claire Strachan, Wendy Lyn Sutherland, Stacey Louise Will, Jan Margaret Wilson, Agata Wieslawa Wojtkowska, Rachael Grace Yule

Postgraduate Diploma Information and Library Studies – Susan Allyson Alfonso, Helen Michelle Bradley, Lisa Renee Faz, Sangita Garg, Victoria Susan Mary Green, Joanne Karen Hay, Sofia Mavrogeni, Sarah Elizabeth Osborne, Gavin James Willshaw

Postgraduate Diploma Information Management – Alan Norman Gray, David Harrison

Postgraduate Diploma International Business – Yu Guo, Mikhail Kurlov, Dinesh Kumar Palanisamy

Postgraduate Diploma International Commercial Law – Rashad Huseynov

Postgraduate Diploma International Marketing Management – Joachim Seeländer Jacobsen, Stamoulis Papatheodorou, Aditya Rajiv, Kushang Sanghavi, David Smith

Postgraduate Diploma Journalism – Nicholas Andrew Edward Forrest, Laura Amy Merchant, Aroosha Nekonam

Postgraduate Diploma Management – Iquo Etim Okpo

Postgraduate Diploma Oil and Gas Law – Altamash Sharfuddin

Postgraduate Diploma Professional Legal Practice – Adam Douglas Darwish Clark, Claire Cordiner, Beverley Gayle Davidson, Stephanie Dickson, Craig Brian Donald, Kirsty Louise Duff, Andrew Douglas Emslie, Scott Graeme John Forbes, Natasha MacDonald, Kelly Annmarie McManus, Stephanie Patricia Moir, Jamie Lee Robertson, Mike Saint, Pamela May Sargent, James Stevenson, Rachel Thomson, Leanne Warrender

Postgraduate Diploma Project Management – Philip Robert Hind, Harish Meda, Kam Mun Yip

Postgraduate Diploma Purchasing and Supply Chain Management – Nishley Fagoonee, Darron John McCormick

Postgraduate Diploma Quality Management – Jelena Barnes, Agnieszka Greaves, Maxwell James Harris, Pamela O’Neil, George Welsh

Postgraduate Certificate Arbitration – Scott Cameron Corcoran, Scott Peter Echberg, Paul Henry Gaynham

Postgraduate Certificate Corporate Communication and Public Affairs – Leticia Prados

Postgraduate Certificate Employment Law and Practice – Florence Eliza Boyle, Jacquline Loraine Williams

Postgraduate Certificate Health, Safety and Risk Management – Jill Sinclair

Postgraduate Certificate Human Resource Management – Lilian June McKay, Anna O’Donoghue

Postgraduate Certificate Information and Library Studies – Amy Louise McParland, Rosemary Munroe-Whylly, Sandra Igho Eguonor Otedoh

Postgraduate Certificate Information Management – Stephen Akinyemi Akintunde, Andrew Grainger Croxton

Postgraduate Certificate International Business – Ross Gordon Armstrong

Postgraduate Certificate International Commercial Law – Liana Ana Maria Giugulea

Postgraduate Certificate International Marketing Management – Daniel Amartey, Rachel Beth Appleton, Chioma Chikodinaka Egwo, Richard Hills, Zhijian Xian

Postgraduate Certificate Management – Jennifer Stockton

Postgraduate Certificate Management Studies – Akintayo Rotimi Adedipe, Sarah Margaret Griffiths, Robert James Noble, Sumukh Saurabh, Gaofeng Yue

Postgraduate Certificate Oil and Gas Management – Ross Provan

Postgraduate Certificate Project Management – Folashade Bankole, Uyi Prince Josiah

Postgraduate Certificate Research Methods – Jassim Mohammed A. A. Al-Obaidli, Jeuel Jeremiah John, Umar Lawan, Kimberley Jane McIntosh, Linda Maree Strangward

Bachelor of Arts Communication with Public Relations - Honours – Filip Baschir, Annemarie Claire Clancy, Rhea Craib, Sarah Louise Dawson, Felipe Goncalves Ferreira, Laura Dawn Findlay, Piotr Flisikowski, Carla Furneaux, Claire Gauron, Georgina Chentelle Guest, Alicja Krzeminska, Jessica Lawson, Ben James MacDonald, Ruairidh MacDonald, Yulia Malkina, Christopher Craig Martin, Fiona McDonald, Sean Moggach, Lukas Richter, Gemma Victoria Melony Setter, Kirsty Simpson, Joshua Tindell, Ana Todorova Yordanova

Bachelor of Arts Fashion Management - Honours – Ellis Louise Anderson, Eilidh Jane Arnott, Amanda Biscombe, Kelly Victoria Bleasdale, Rebecca Brooks, Rachel Anne Byrne, Carrie Elizabeth Chapman, Georgina Clapham, Ruth Elizabeth Clark, Lauren Coutts, Siobhan D’Unienville, Kirsty Dallas, Meghan Hannah Divers, Lauren Ann Donnelly, Laura Dunlop, Vicki Jane Freshwater, Hannah Elizabeth Fuller, Pauline Melissa Gordon, Susan Haefner, Stephanie Janine Harris, Alyth Hay, Anna Higgins, Fiona Ann Hinchliffe, Eilidh Christina Mary Kerr, Rhona Lamont, Megan Jayne Laughlin, Joanne Lynch, Kirsty Anne MacLennan, Alix McGillivray, Fiona Christina McLachlan, Kirstin McPhee, Madeleine Esther Lees McPherson, Heather Mitchell, Federica Monacelli, Suzanne Morrison, Debra Murray, Lyndsey May Murray, Rebecca Louise Ogg, Jacqueline Paterson, Louise Catherine Perry, Kate Petrie, Merit Ridaste, Natalie Mai Yeung Seto, Hannah Shevill, Stuart Thomas Spence, Hope Webster, Gail Barbara Weir, Alexandra Wheeler, Erin White, Rachel Keita Williamson

Bachelor of Arts International Hospitality Management - Honours – Victoria Louise Bramble, Jenna Buchan, Hannah Elizabeth Chater, Emma Dickson, Howard Jonathan Driver, Karol Ejsmont, Scott Goodbrand, Laura Elizabeth Hamilton, Mhairi Anne Mutch, Kerry Reid, Catriona Scott, Hayley Ann Tinto, Paul Coenraad Waasdorp

Bachelor of Arts International Tourism Management - Honours – Patrick Hamilton Bingham, Adriana Irini Ciocan, Gemma Cruickshank, Sarah Jayne Eades, Ailie Patricia Frost, Hannah Gillies, Emma Louise Grant, Alesia Tesa-Malonié Hines, Emma Hunter, Justyna Kocjan, Diana Kulesa, Rachel A Legdon, Jekaterina Lukjanska, Sharon Mattikau, Renée Oravíková, Elaine Rattray, Lisa Raymond, Gillian Catherine Renilson, Duncan Riley, Deborah Schubert, Kristyna Skolnikova, Manuela Svabova, Jelena Svistseva, Gergana Vasileva, Kadri Verrev

Bachelor of Arts Journalism - Honours – Benjamyn Aaron Carron, Euan Leslie Davidson, Daniel Diack, Niamh Docherty, Amy Louise Donkin, Linn Alice Dwan, Joseph Folan, Karyn Forsyth, Kirsty Margaret Gladstone, Duncan Graham, Jamie Greig, Kelly-Marie Hood, Julie Knowles, Henri Aleksi Kukkonen, Samantha June Leckie, Harry Lowther, Nichola MacBeath, Jennifer MacLeod, David Thomas Somerville Mann, Jonathon Douglas Marr Milne, James Uisdean Proctor, Kate Simpson, Kellie Stupart, Leighann June Urquhart, Kyle Joseph Magnus Walker

Bachelor of Arts Law and Management - Honours – Colin Adams, Iris Castella Floride Apo Atsin, Angela Baillie, Helen Booth, Sinead Rose Boyne, Alistair Brown, Rebecca June Buchan, Katherine Denholm, Lisa Margaret Donaldson, Teri Claire Duncan, Paul Flecher-Herd, Lyndsay Ann Forbes, Zoë Gray, Hannah Christine Jackson, Kirsty Lyons, Isla Kathryne MacKenzie, Rachael Emma Matthew, Gillian Mitchell, Natalia Zdzislawa Mleczko, Victoria Louise Mowatt, Jose Paul Pedrosa, Brittany Louise Robson, Stephanie Stewart, Leona Taylor-Ross, Nicole Ward, David Yates

Bachelor of Arts Media - Honours – Emma Frances Adam, Ross Anderson, Scott David Anderson, Gabriela Balcerzak, Marc Stephen Blake, Peter Clark, Emma Cochrane, Ana-Cristina Custura, Rebecca Davies, Ross Farquhar, Andra Groza, Grant Hardie, Steven Ronald James Herd, Magdalena Kedziora, Scott William Keith, Lidia Zofia Konar, Stacey Ann MacDonald, Stuart David Martin, Andreea Oniga, Kyle Sutherland Reid, Gavin Baxter Scott, Emma Jane Sim, Thomas Robert John Stephen, Andra Teodora Stetco, Adam Szostko, Paul Taylor, Bogdan Mihai Todasca, Connor Vearnals, Laurence Woods

Bachelor of Arts Retail Management - Honours – Emma Baird, Laura Margaret Cormack, Lauren Lucy Diack, Emma Caitlin Douglas, Heather Dun, Hannah Alice Fairlie, Kim Sarah Floyd, Caitlin Carey Frenilla, Louise Catherine Fulton, Brooke Gray, Amy Elizabeth Munro, Chloe Louise Paterson, Shellby Reid, Emma Ross, Fionna Stewart

Bachelor of Laws - Honours – Martin Andrew, Shahana Arshad, Amy Helen Elizabeth Barnett, Ewa Baumgart, Mairi Christine Bonnar, Andrada Cristina Cladovan, Nicola Faye Cunningham, Claire Louise Davidson, Natasha Mary Day, Zahrah Iqbal, Sarah Alison Kemp, Ailsa Kirkpatrick, Hannah Mackay, Calum Michael MacPherson, Rae-Anne Marr, Lynn Gibson McCulloch, Catherine McKay, Gail Jane McLuckie, Melissa Mercer, Cameron John Milne, Lucy Milne, Aleksandar Mirchev, Anna Moir, Laura Murray, Sarah Ellen Newman, Adom Nyameaye Otoo, Kim Pearson, Nelson Poon, Waled Salih, Samantha Louise Scorgie, Erin Shand, Ashleigh Sim, Morgan Rebecca Smith, Stuart Summers, Kathleen Joanne Sutherland, Hannah Tennant, Lowri Clare Walker, Josh Wright

Bachelor of Arts Communication with Public Relations – Lisa Arnold, Mya Emily Findlay, Laurie Gordon, Joe Lovie

Bachelor of Arts Fashion Management – Emma Elizabeth Jennifer Calvert, Sarah James, Laura Elaine Keenan, Julia Macrae, Lauren McFadzean, Claire Dawn Milne, Lara Stockley

Bachelor of Arts Hotel and Hospitality Management – Sahil Arya, Mei Ki Miki Au Yeung, Olesya Vyacheslavovna Barbashova, Isaac Oliver Benjamin, Sin Yu Chan, Chun-En Chang, Wan Teng Chen, Ririta Chewchanwet, Jia Ying Chin, Kwok Chung Chong, Yen Shin Chong, Thi Chi Do, Anh Tu Doan, Chido Eston, Cheuk Wa Fung, Chun Ping Geow, Gokul Govindan Unni, Martina Maria Lisbeth Hallbäck, Patricia Lydia Heer, Eunyeong Heo, Anh Yen Hoang, King Yui Hui, Tien Manh Le, Gerardo Lemus Fernandez, Hiu Tung Leung, Ching Lam Vicky Luk, Shahid Mohammadu, Abhimanyu Nalwaya, Wong Hing Nam, Thi My Xuyen Ngo, Sokhour Ngor, Mars Nguyen, Hui En Ong, Chiaw Mien Pang, Sergey Segeevich Rezvyy, Siti Nadhirah Rosli, Faizan Ahmed Syed, Ker Sing Tan, Angelina Tandio, Zhupar Teleubayeva, Hoang Huyen Trang, Emil Hubertus Peter Michael Underberg, Sitthi Wangsawangkul, Cannie Yaruguai, Chuwen Ye, Ka Man Yuen

Bachelor of Arts International Hospitality Management – Alice Leslie-Melville, Ryan Clive McDowell

Bachelor of Arts International Tourism Management – Hayley Barclay, Claire Merle Bennett, Karolina Feeney, Christel Van Beers

Bachelor of Arts Law and Management – Demi Louise Beattie, Rhian Elin Jones, Alexander Ronald MacKie, Jenna-Lynne Masson, Corrina Mathers, Kirstie McKerron, Stuart Summers, Jennifer Elizabeth Watt

Bachelor of Arts Media – Joseph Boyd Pearson

Bachelor of Arts Retail Management – David Alfred Buchan

Bachelor of Laws – Fraser Hardie, Laura Elizabeth Harper

Diploma of Higher Education International Hospitality Management – Charlotte Marguerite Whyte

Diploma of Higher Education Law and Management – Johnathon George Duthie Buchan

Certificate of Higher Education Fashion Management – Laura Alexandra Cunningham

Back to the top of the page